Czy jest możliwa przyjaźń damsko-męska?

czy jest możliwa przyjaźń damsko-męska

Mówi się, że przyjaźń między kobietą, a mężczyzną nie ma prawa istnieć, ponieważ prędzej, czy później jedna ze stron się zakocha lub będzie miała ochotę na seks. Zdarza się tak większości przypadków, jednak według obserwacji można dostrzec anomalia z tym związane. Istnieją ludzie, którzy przyjaźnią się ze sobą przez całe życie i żadne z nich nie chce niczego więcej. Od czego to zależy? W dość częstych przypadkach powodem tego może być po prostu skrajna nieatrakcyjność drugiej osoby, bądź homoseksualizm. Jednak wiele osób twierdzi, że po prostu nigdy nie czuli żadnego pociągu do swojego przyjaciela lub przyjaciółki. Dlaczego zdania są tak podzielone i czym tak naprawdę jest przyjaźń?

Czy przyjaźń między kobietą, a mężczyzną jest możliwa?

Osoby, które uważają, że przyjaźń damsko męska nie jest możliwa mają taką samą rację jak ci, którzy uważają, że taka więź istnieje. Dlaczego? Wszystko jest sprawą indywidualną. Każdy z nas jest inny, a nasze wartości różnią się od siebie. Tak jesteśmy skonstruowani. Nasze zdania się różnią, bo każdy zupełnie inaczej definiuje relację, jaką jest przyjaźń. Niektórzy znajdują swoją bratnią duszę już w dzieciństwie. Takie przyjaźnie trwają nawet całe życie. Gdy dzieci się przyjaźnią i razem wychowują – ich naturalnym odruchem jest wrażenie, jakby ta druga osoba była jego rodzeństwem. Spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, traktując się jak brat i siostra, nawet nie myśląc o głębszych podstawach tej znajomości – o pociągu seksualnym nie wspominając. Według badań większość przyjaciół osobnej płci idzie do łóżka, gdy ich znajomość trwa krócej niż 3 lata. To wcale nie jest nic złego, aczkolwiek zazwyczaj kończy się to w dwojaki sposób. Przez seks przyjaciele wychodzą ze strefy komfortu i często chcąc zapomnieć o tej sytuacji oddalają się od siebie, a przyjaźń niestety się kończy. W wielu przypadkach schodzą się ze sobą i rozpoczynają wspólne życie śmiejąc się z nieświadomości swoich uczuć przed inicjacją. Nie bez przyczyny mówi się, że z przyjaźni rodzi się największa miłość.

Czym w ogóle jest przyjaźń?

Przyjaźń to relacja dość skomplikowana. Ciężko stwierdzić kiedy jest prawdziwa, kiedy urodzi się z niej głębsze uczucie, a kiedy nie ma prawa istnieć. Osoby w nią zamieszane dokładnie czują co druga osoba wnosi w ich życie. Mówi się, że najważniejsza w przyjaźni jest obecność i zrozumienie. Prawdziwy przyjaciel Cię nie ocenia. Jest bezwarunkowo i potrafi o Ciebie zadbać. Zawsze poda pomocną dłoń i otrze Twoje łzy. Przyjaźń budujemy na relacji, w którą angażują się dwie strony. Przyjacielowi możesz powierzyć wszystkie swoje sekrety.

To tylko przyjaźń?

Okazuje się, że kobiety i mężczyźni oceniają swoją relację na podstawie całkowicie innych czynników. Kobiety czują delikatny pociąg, albo zupełny jego brak, natomiast mężczyźni odczuwają go znacznie mocniej. I to właśnie im, częściej wydaje się, że ich przyjaciółka coś do nich czuje. Najczęściej taka reakcja zachodzi u nastolatków, którzy dopiero odkrywają swoją seksualność, a dodatkowo działa tutaj wpływ kolegów lub koleżanek ze szkoły. Niestety z badań wiadomo, że związki opierające się wyłącznie na sferze seksualnej nie trwają tyle, co te wiążą w sobie przyjaźń.

Podobne wpisy