Jak zorganizować romantyczny wieczór we dwoje?

Większość współczesnych par pędzi za karierą, załatwia wiele spraw i nie ma czasu dla siebie. W obliczu dużej ilości obowiązków możemy łatwo zgubić to, co ważne i zapomnieć jak to było na początku naszej znajomości. Każdy z nas pamięta chwile uniesień, „motyle w brzuchu” czy chociażby to, że mimo dużej ilości zajęć można było wygospodarować chociaż kilka chwil dla drugiej osoby. Myślę, że warto czasem zatrzymać się i dać sobie chociaż jeden wieczór, który będzie tylko dla nas, bez telefonów, pracy i ciągłego patrzenia na zegarek.

Jak być romantycznym?

To pytanie, na które odpowiedź jest z jednej strony bardzo łatwa, z drugiej natomiast ciężka. Prosta, ponieważ każdy z nas zna te utarte schematy, które powodują, że jest miło: wino, muzyka, świece i tym podobne. Z drugiej strony, myślę, że każdy jest inny. Jedną osobę rozczuli seans filmowy z pierwszej randki, kogoś innego, natomiast, dobra kolacja lub butelka wina pitego na pierwszych wspólnych wakacjach. Jak sądzę, receptą na udany romantyczny wieczór we dwoje może być przede wszystkim czas spędzony bez telefonu oraz pośpiechu, powleczony luźną rozmową o wszystkim i o niczym. Bardzo dobrym dodatkiem będzie także kolacja. Osobiście myślę, że posiłek w postaci mojego ulubionego dania zrobiłby na mnie wrażenie. 

Pomysł na kolację przy świecach

Jak wspomniałam, kolacja bez wątpienia zrobiłaby na mnie wrażenie. Pamiętajmy również, że diabeł tkwi w szczegółach- w tym przypadku w dodatkach. Niby nic, ale jednak dobra muzyka, świece i wino to idealne dopełnienie całości. Kolację można przygotować samodzielnie w domu albo zarezerwować stolik w dobrej restauracji. Dobra nie znaczy, że cennik ma się zaczynać od trzycyfrowych kwot, a dania muszą być nader wykwintne. Oznacza to, że powinna mieć klimat, kojarzyć się z czymś miłym i sympatycznym. Warto również słuchać swojego partnera. Każdy przecież ma takie miejsce, do którego chciałby się wybrać. Kolacja przy świecach to idealna okazja, by odwiedzić miejsce, interesujące któregoś z nas.

Film na wieczór we dwoje

Po zjedzeniu pysznej kolacji chciałabym odpocząć w towarzystwie partnera. Oczywiście, rozmowa jest bez wątpienia idealnym sposobem na spędzenie tego czasu, jednak dobry film również nie jest zły. Wybrałabym na taką okazję romantyczną komedię. Może to być całkowita nowość, której ja i mój partner jeszcze nie widzieliśmy albo tak zwany „nasz film”, czyli produkcja, która mimo że była oglądana kilka razy, nigdy się nie nudzi, a przywołuje miłe wspomnienia. Dobrym rozwiązaniem może być także, po prostu, komedia. Zwłaszcza dla osób, które niekoniecznie lubią nasycić do końca wieczór klimatem miłości. Śmiech rozluźnia, a kolejny kieliszek wina otwartego do kolacji przyniesie oczekiwany spokój i pogłębi romantyczną atmosferę. 

Nie ma konkretnego przepisu na romantyczny wieczór we dwoje. Każdy jest inny, jak również każda para i relacja ma swój sposób na czas tylko dla siebie. Sądzę, że najważniejsze jest to, aby w tym czasie, spędzonym w kinie, na kolacji, na spacerze, czuć że jest to czas tylko dla nas.

Podobne wpisy