Gry towarzyskie – dlaczego to doskonała forma rozrywki dla całej rodziny?

Zimowa aura nie zawsze sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, zwłaszcza po ciężkim dniu w szkole lub w pracy. W domowym zaciszu warto jednak zadbać o miłą atmosferę i zabawę dla całej rodziny, sięgając po różnego rodzaju gry. Dlaczego to świetny pomysł oraz która z gier dostarczy mnóstwo frajdy zarówno młodszym, jak i starszym domownikom? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Dlaczego warto grać w gry towarzyskie? 

Wiele osób wciąż niesłusznie trzyma się przekonania, że gry to rozrywka wyłącznie dla dzieci. Obecnie, mimo popularności konsol i aplikacji na urządzenia mobilne, klasyczne gry towarzyskie wciąż mają się świetnie i goszczą w wielu domach. Zwłaszcza tych, w których są dzieci, choć nie tylko – po wiele tytułów niezwykle chętnie sięgają bowiem sami dorośli, którzy cenią sobie emocje towarzyszące trzymającym w napięciu rozgrywkom. Popularne gry planszowe i karciane to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny, zwłaszcza podczas długich zimowych wieczorów, który posiada naprawdę wiele zalet.

Przede wszystkim, jest to wspólny czas, który fantastycznie zbliża do siebie członków rodziny. W obecnych czasach często żyjemy w biegu, wolne chwile przeznaczając zwykle na leniwe oglądanie serialu na kanapie. Gry towarzyskie stanowią równie relaksujące zajęcie, podczas którego dodatkowo nadarza się doskonała okazja do niespiesznych rozmów. Jest to jeden z przyjemniejszych sposobów, dzięki któremu zacieśnianie rodzinnych więzi staje się dużo prostszym zadaniem, bez względu na wiek uczestników wspólnej zabawy. 

Granie w gry towarzyskie to również skuteczny trening dla naszego umysłu. Dzieci mają w ten sposób okazję rozwijać swoją kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Regularne rozgrywki we wspólnym gronie pozwalają też młodszym uczestnikom ćwiczyć swoją koncentrację, cierpliwość oraz nabyć cenną umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów. Również dorośli wiele skorzystają, oddając się tej przyjemnej formie spędzania czasu z innymi członkami rodziny – granie w gry to bowiem najlepszy sposób na redukcję stresu i poprawę pamięci.

5 sekund – gra, która dostarczy rozrywki całej rodzinie

Szeroki asortyment gier dostępnych na rynku sprawia, że niezależnie od wieku i zainteresowań bez problemu można wybrać coś dla siebie. Niektóre z nich jednak szczególnie polecane są rodzinom poszukującym idealnej rozrywki na spędzane w domowym zaciszu mroźne zimowe wieczory i nie tylko. Należy do nich między innymi gra towarzyska o tytule 5 sekund dostępna jest w aż kilkunastu ciekawych wariantach, w tym między innymi “5 sekund Junior” zawierający proste pytania dla najmłodszych graczy, “5 sekund Bez Cenzury” dla graczy pełnoletnich czy “5 sekund Harry Potter”, w sam raz dla fanów przygód kultowego już młodego czarodzieja.

Cała rozgrywka, choć opiera się na prostych zasadach, dostarcza mnóstwo zabawy. Gracze w pierwszej kolejności losują pytanie, a następnie mają jedynie tytułowe 5 sekund na udzielenie odpowiedzi. W przypływie adrenaliny możesz nie być pewien, czy na pewno udzieliłeś poprawnych odpowiedzi – w tym przypadku jednak każda pomyłka to kolejny powód do śmiechu, którego podczas każdej rozgrywki z pewnością nie zabraknie. Podstawowa wersja gry obejmuje aż 750 pytań, zaś cała rozgrywka przebiega wyjątkowo dynamicznie.

Losuj kolejne karty i wymyśl odpowiedzi nie przekraczając wyznaczonego czasu. Kiedy będą poprawne, masz dużą szansę na wygraną, jednak nie trać czujności – twoi przeciwnicy chętnie będą walczyć o zwycięstwo! Gra 5 sekund to fantastyczna rozrywka dla całej rodziny, która posiada dodatkowo wiele innych zalet. Przede wszystkim, krótki czas na udzielenie odpowiedzi poprawia zdolność szybkiego myślenia, pobudza kreatywność oraz uczy sprawnego funkcjonowania pod presją czasu. 

Podobne wpisy