Organic Life

Organic Life S.A. jest polską rodzinną firmą specjalizującą się w tworzeniu naturalnych dermokosmetyków, zawierających bardzo wysokie stężenia organicznych ekstraktów ziołowych. Zaopatrujemy się tylko u producentów przykładających największą wagę do jakości surowców kosmetycznych i farmaceutycznych, aby zapewnić najwyższej klasy substancje aktywne. Wszystkie używane przez nas składniki posiadają odpowiednie certyfikaty rozpoznawalne na całym świecie.

W naszej pracy łączymy nowoczesność z tradycją. Tworzymy dermokosmetyki w sposób precyzyjny i przemyślany, korzystając z bogatej wiedzy ziołoleczniczej. Zwracamy szczególną uwagę na synergiczne działanie składników, dzięki temu nasze produkty charakteryzują się się wyjątkową skutecznością.

Dermokosmetyki Organic Life są pozbawione substancji mających negatywny wpływ na zdrowie: parabenów, olejów mineralnych, sls/sles-ów, ponieważ chcieliśmy uzyskać produkty gwarantujące bezpieczeństwo, takie, jakich sami potrzebujemy. Dzięki temu produkty Organic Life mogą być używane przez klientów o cerach wyjątkowo wymagających i problematycznych. Brak składników odzwierzęcych w naszych preparatach sprawia, że są chętnie używane i polecane przez wegetarian i wegan. Posiadamy certyfikat Polski Ślad potwierdzający, że zostawiamy pozytywny ślad w polskiej gospodarce.

W naszych produktach nie znajdziecie:

  • Oleju parafinowego i wazeliny;
  • Parabenów i Hydantoniny;
  • Sorbinianu Potasu i Benzoesanu Sodu;
  • Sztucznych barwników;
  • PEG’ów i Silikonów;
  • Dwutlenku tytanu i aluminium.

Certyfikowane składniki

Nasza baza myjąca składa się z trzech wegańskich surfakantów, które produkowane są z oleju kokosowego i posiadają m.in. certyfikaty: Kosher, Halal i Ecocert COSMOS. Naturalne emulgatory ciekłokrystaliczne w naszych kremach posiadają certyfikaty Ecocert COSMOS i są aprobowane do stosowania w kosmetykach naturalnych i organicznych przez NaTrue i Soil Association.

Alkohol benzylowy jest alkoholem aromatycznym, które powszechnie występują w świecie roślin. Jest głównym konserwantem naszych produktów i jest aprobowany do stosowania w kosmetykach organicznych przez Ecocert, NaTrue i Soil Association.

Stosowane przez Organic Life wegańskie składniki nawilżają skórę oraz kondycjonujące włosy posiadają certyfikaty Ecocert COSMOS. Zioła i naturalne oleje w naszych produktach posiadają certyfikaty: Eco, Bio, Organic, lub USDA Organic w zależności o kraju pochodzenia.

Większość naszych produktów składa się co najmniej 98% z wyciągów ziołowych, naturalnych olejów i maseł, składników z certyfikatem Ecocert COSMOS, witamin oraz wegańskich składników pochodzenia roślinnego.

Produkty Organic Life nigdy nie były testowane na zwierzętach. Firma dba także o odpowiedzialne pozyskiwanie surowców do produkcji swoich kosmetyków. Nie stosuje w swoich produktach środków degradujących środowisko, między innymi oleju palmowego i jego pochodnych, których pozyskiwanie odbiera naturalne schronienie zagrożonym wyginięciem gatunkom zwierząt.